Υπεύθυνος/η Τμήματος Μηχανογράφησης

  • Contract
  • Nicosia

Olympus Foods Cyprus Ltd

Η Εταιρεία OLYMPUS FOODS (CYPRUS) LTD, ζητά για άμεση πρόσληψη άτομο για τη θέση “Υπεύθυνου/ης Τμήματος Μηχανογράφησης”.

Περιγραφή Θέσης:

Στις κύριες αρμοδιότητες περιλαμβάνονται o έλεγχος και η επίβλεψη λειτουργίας πληροφοριακών συστημάτων, η επίλυση βασικών προβλημάτων λογισμικού και υλικού και η κάλυψη των λειτουργικών αναγκών των χρηστών. Επιπλέον αρμοδιότητα αποτελεί ο έλεγχος των συστημάτων πληροφορικής με στόχο την απρόσκοπτη και αποδοτική λειτουργία τους.

Απαραίτητα προσόντα:

  • Πτυχίο ΑΕΙ-ΤΕΙ (ή ανάλογο εξωτερικού) στον τομέα της Πληροφορικής ή των Επικοινωνιών
  • Πολύ καλές γνώσεις SQL και σχεδιασμού βάσεων δεδομένων
  • Δεξιότητες προγραμματισμού και οργάνωσης εργασιών
  • Ικανότητα αποτελεσματικής εργασίας σε περιβάλλον πίεσης
  • Γνώσεις Δικτύων και υποδομών καθώς και προϊόντων ασφάλειας πληροφοριών (Firewalls, VPNs, κλπ)

Επιθυμητά προσόντα:

  • Εργασιακή εμπειρία σε αντίστοιχη θέση
  • Δυνατότητα ανάπτυξης εφαρμογών με γλώσσες προγραμματισμού όπως JAVA, ΡΗΡ ή PYTHON
  • Εμπειρία σε εφαρμογές BI
  • Εμπειρία διαχείρισης Active Directory
  • Εμπειρία σε διαχείριση Office 365
  • Οποιαδήποτε εμπειρία στο SAP θα εκτιμηθεί

Προσφέρεται πακέτο αποδοχών αναλόγως των προσόντων. Επιπρόσθετα, το άτομο θα εργάζεται σε ένα ευχάριστο και δημιουργικό εργασιακό περιβάλλον στο οποίο επιδιώκεται η συνεχής ανάπτυξη, το ομαδικό πνεύμα και η πρωτοβουλία.

Όλες οι αιτήσεις θα τύχουν εμπιστευτικού χειρισμού.

Σημειώνεται ότι η Εταιρεία θα επικοινωνήσει μόνο με τους/τις υποψήφιους/ες οι οποίοι θα επιλεγούν στα πλαίσια αξιολόγησης των βιογραφικών σημειωμάτων/αιτήσεων.

To help us track our recruitment effort, please indicate in your cover/motivation letter where (vacanciesingreece.com) you saw this job posting.